30 Ekim 2014 Perşembe

BLOGER BULUŞMASI


İlk defa bir bloger buluşmasına katıldım. Buluşma sevgili el işlerim blogunun sahibesi Fidan hanım tarafından düzenlendi.  Fidan hanım bizi neşesi, sevecenliği, cana yakınlığı ile kendi evinde ağırladı. İlk defa böyle bir etkinliğe katılıp tanımadığım bir insanın evine konuk olmaktan önce baya çekinmiştim ancak Fidan hanımını tanıyınca tüm sıkılganlığım son buldu. Çok sıcak kanlı, nazik, çalışkan  bir insan. Kendisini tanımaktan büyük bir onur duydum. Tüm organizasyon için teşekkür ederim.


Buluşmanın sloganı 'Her şey onlar için' cümlesi, konusu ve KEMİK ARKADAŞIM dı. Kemik arkadaşım gönüllük esasına göre çalışan bir grup olup, amaçları terkedilmiş sokak hayvanlarına yardım etmek ve bu yardımları topluma yaymak farkındalık yaratmak şeklinde özetlenebilinir.


Kurucularından Ekin Eremsoy hanım bize yaptıkları çalışmalarını, sıkıntıları, ihtiyaçları, bizim yapabileceklerimizi anlattı. Her pazar günü Kurtköy tarafında ormanlık alan bırakılmış köpekleri ve yavrularını beslemeye gidildiğinden bahsetti. Bu tamamen gönüllü işi olup, hayvan sever tüm dostları bu etkinliğe katılmaya çağırdı. Besleme etkinliğine katılamayanlar Kemik Arkadaşım Sayfasında yayınlanan ihyaçları gönderebilirler. Detaylara  Facebook sayfalarından ulaşılabilinir.Bizde ona VANİLYA PARTİ tarafından hazırlanan harika bir tablo üzerine parmak basıp imza atarak söz verdik elimizden geleni yapacağımıza dair. Ayrıca mekanı süsleyen bunnerda kendilerine ait.Fasulye Dizayn 'ın yaptığı konuşma balonu ile çok hoş fotoğraflar çekildi.Fidan Hanım ve kardeşinin elişilerinden  geliri Kemik Arkadaşı'ma verilmek üzre alışverişler yapıldı. Bende eskiye olan sevgim nedeniyle bu tencere tutacaklarını görünce hemen kaptım.Fidan Başaran'ın Kemik Arkadaşım için yapmış olduğu toplantıda sponsor desteği ve kendi el emeği ile sunduğu lezzetli ikramlar eşliğinde gelen misafirler ve blogerlar ile tanışma ve sohbet etme imkanı da buldum.

Fidan hanımın düzenlediği bu çay buluşmasının 65 sponsoru vardı. Böyle olunca da  benim payıma bir sürü cici hediye düştü. Aşağıda sponsorlar ve benim payıma düşen hediyeleri fotoğrafladım.


 

Yemeklerimizin sponsorları:


Samsat çiğköfte'den çiğköfte, içli köfte, erzurum kadayıf dolması, içi dolgulu cura tatlısı

Y Döner 'den döner dürüm

Portakal Diyarı 'ndan mandalinalarımız

Uneller 'den çeşitli kurabiyeler


Sarıyer Börekçisi'nden üç çeşit börek

Ayrıca Fidan Hanım kendi elleri ile çeşitli lezzetler hazırlamıştı bizim için. Cevizli kabak salatası, Ton balıklı makarna salatası, 3 kat patates havuç salatalık salatası, narlı buğday salatası çok lezizdi hepsi.

Anoushbakery de günün anlamına uygun çok özel bir pasta ile etkinliğe katılmıştı.
Cake Factory ve Fiyonk Pasta Kurabiye Evi tarafından kurabiyeler.


Alpro ' nun pudingi


Keçiçi nin beyaz ve tulum peyniriDoğadan ın portakallı ve tarçınlı çayıBerrak Turşuları'ından turşularımız

Aspire içeçeğimizKemik Arkadaşım'dan aldığımız hediyeler. Kokulu sabun BGY Butik'e ait. Pirelli'den şapkalarımızda çok güzeldi.Pakmaya'dan içi dolu kutumuz.Hakan Turistik'ten elişi tepsimShingetsunun Pisili Dükkani  blogunun sahibesi meslektaşım sevgili Ayça hanımın kokulu taştan kuşları


ABC den temizlik malzemeleri


Akarca Çiftliği zeytinyağıSplat  Çilekli diş macunuZaferan Osmanlı şerbetiMumyak mumAmir Teneke'den kutuHüsnadan Keçe kelebeklerimCakes pasta malzemeleri süslü kürdanlarım


Fatma METİN  dekupaj resimleri


Daria Doğal Taş  Sahibesi sevgili Yeşim Kahveci'den doğal taş sarkacım. Yeşim aynı zamanda benim lise arkadaşım. Kendisini liseden sonra ilk defa bu buluşmada gördüm. Bu buluşma benim için bir sürü ilkle dolu olarak geçti. Canım arkadaşımada çalışmalarında başarılar dilerim.


Mavice Hediyelik Eşya magnet


Ultratemizlik Yatak temizleme kuponu, ofisihtiyaclariniz.com  dan bileklik, portakaldiyari.com madalinalarımız, kybeleşişli hediye çeki
dukkansenindir.com hediye çeki


Babymape Bebek battaniyesi, www.pluscanvas.com/  kanvas tablowww.ciftcideneve.com/ hediye çekiLe Corail  harika kolyem. Bu firma üç tatlı bayan tarafından kurulmuş. İki görümce bir gelin. Çok zevkli takılar üretiyorlar. Ayla hanım bize çesitli tv programlarına, filmler diziler bu takıları vermekte oldukları anlattı.Coca colaBunlar benim payıma düşenler ama daha bitmedi.
Etkinliğe sponsor olarak katılan ve hediyeleri çekiliş ile talihli katılımcı arkadaşlarıma düşen firmalar vardı.
Dekoratif SabunBebak Aci BademHc Hair CareDenizden Gelen Guzellik
 

Tüm sponsorlara, özellikle Fidan Hanım'a çok özel ve keyifli bu gün için çok teşekkürler.
2 yorum:

Shingetsu ve Pisileri dedi ki...

Gül Hanım sizinle tanıştığıma çok memnun oldum; tekrar karşılaşmak dileğiyle.Sevgiler...

gül Arslan dedi ki...

Bende sizinle ve anneniz ile tanışmaktan çok memnun oldum. tekrar görüşmek dileğiyle sevgiler.