21 Ekim 2012 Pazar

DANTEL İPLİĞİ İLE ÖRGÜ

 
Dantel ipliği ile örgü örülürmü diye düşündüm. Bir deniyeyim ne kaybederim dedim. Elimde daha önce ördüğüm şurda anlattığım http://gulegore.blogspot.com/2012/09/eldiven-ordum.html dantel eldivenden kalan 50 numara krem dantel iplik vardı. Böylece örmeye başladım.


Salaş bir görüntüsü olması için kalın şiş kullandım. 


Gelgelelim örmek o kadar kolay değil ip ince şiş kalın olunca ilmek kaçırma çok oluyor. Söküp söküp yeniden örmek gerekiyor. Yani sabır işi fakat bir sekron tutturduğunuzda çok zevkli bir işe dönüşüyor. Bende ip bitene kadar ördüm.


 Bitince elimde bir kaşkol uzunluğu kadar bir parça oldu. Şimdi bunu nasıl kullanabilirim diye sormaya başladım. Bir boyunluk yapma fikri aklıma geldi.


Çeşitli bloglarda rastladığım kumaşları birbirine ekleyip büyük bir çember oluşturulup boyuna dolamak fikri bana çok şık göründü. Ördüğüm parça dolamak için küçüktü. Elimde bulunan pazardan aldığım tül parçası ile birleştirdim.


Boyunluğum hazır havalar iyice soğumadan kullanmaya başladım.


Bu yöntem ile salaş bir balıkçı kazağı örmek istiyorum ancak şimdilik gözüm yemiyor. Ama bir bakarsanız başlamışım ve bitirmişim. Örersem onuda burda paylaşcağım söz.

Hiç yorum yok: